Akademia rozwoju animacyjnej aktywności

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego powstało w 2006 roku w Warszawie z inicjatywy studentów i absolwentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Od sierpnia do grudnia 2009 roku Pracownia realizowała projekt „Akademia Rozwoju Animacyjnej Aktywności”. Efektem tego przedsięwzięcia jest publikacja dotycząca możliwości i sposobów realizacji projektów animacyjnych, kulturalnych i społecznych przez osoby związane zawodowo z antropologią kultury, etnologią, etnografią oraz naukami pokrewnymi. Twórcy projektu piszą:

Chcemy, by studenci i absolwenci nauk społecznych, posiadając odpowiednie predyspozycje naukowe, zdobyli także umiejętności i wiedzą potrzebną do tego, by urzeczywistnić swoje pomysły na działania.

Sama publikacja powstała na bazie doświadczeń projektu „ARAA”, podczas którego młodzi ludzie brali udział w warsztatach przygotowujących do realizacji własnych projektów animacyjnych i społecznych, spędzili tydzień w Teatrze Węgajty, a następnie przy wsparciu specjalistów wypełniali wnioski o dofinansowanie planowanych inicjatyw. Bazując na tych doświadczeniach oraz wykorzystując wiedzę osób zaangażowanych w realizację całego przedsięwzięcia, zespół ARAA postanowił podzielić się z innymi, tym co uznał za najistotniejsze w działaniu animacyjnym.

Na swoim blogu stowarzyszenie  zaprasza do lektury publikacji „ARAA”. I ja również zapraszam (- :

Reklamy

Informacje o Katarzyna Wala

Jestem antropolożką, animatorką kultury, badaczką jakościową i trenerką. Obecnie piszę rozprawę doktorską z zakresu etnografii sensorycznej (UWr.). Od 2009 r. współtworzę projekt Fonosfera - antropologia zmysłów; zajmuję się również badaniami marketingowymi.
Ten wpis został opublikowany w kategorii animacja kultury, antropologia stosowana, polska antropologia, projekty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s