Antropologia za_stosowana – Przykład

Studentka III roku nie szuka już bogatego męża. Nawet tata, który to był pomysłodawcą takiego sposobu uprawiania etnologii zrozumiał, że po tych studiach można pracować. Na prośbę Kasi, w kilku słowach, jak to się stało:

Propozycja spadła z nieba. Rodziła się idea na Ośrodek Nowy Świat – miejsce spotkań młodych ludzi z różnych stron świata. Okazało się, że potrzeba w Legnicy świeżego, młodego spojrzenia z pomysłem. A że moje pomysły trafiły w oczekiwania – Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej zaproponował mi współpracę. Nasze etnologiczne wyczulenie na otoczenie pomaga wyczuć jakie miejsca mają potencjał, jakie tematy są chwytliwe i jakie historie mogą okazać się głębsze niż się to zapowiada. W idee Nowego Świata wpisane jest Spotkanie jako główny punkt programu. Bo to ze spotkania ludzi, konfrontacji różnych kulturowych światów rodzą się nowe wartości. Moim zadaniem jest wymyślanie pretekstów do tych spotkań, osadzanie w wieloetniczności miasta i koordynowanie ich. Pierwszym działaniem było tworzenie map mentalnych Legnicy, z czego aktualnie powstaje wystawa. Wernisaż 24 marca o godz. 14.30 w VLO w Legnicy, na który serdecznie zapraszam. Na warsztatach zaczęliśmy też rysować mapy kontekstualne Legnicy, jako miasta wielu kultur. Te mapy wciąż się kreują. W maju spotykamy się z Włochami i Niemcami, by wspólnie tworzyć mit Nowego Świata. A we wrześniu z Rosjanami i Łotyszami pracować będziemy nad przedstawieniem wokół Pomnika Braterstwa Polsko – Rosyjskiego bazując na legnickich historiach.

To tylko w kilku słowach a więcej na: http://legnicanowyswiat.blogspot.com/

Magdalena Pietrewicz

Reklamy

Informacje o Katarzyna Wala

Jestem antropolożką, animatorką kultury, badaczką jakościową i trenerką. Obecnie piszę rozprawę doktorską z zakresu etnografii sensorycznej (UWr.). Od 2009 r. współtworzę projekt Fonosfera - antropologia zmysłów; zajmuję się również badaniami marketingowymi.
Ten wpis został opublikowany w kategorii projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s