Methodspace

Na fali postów dotyczących metodologii, chciałabym przedstawić portal Methodspace stworzony przez wydawnictwo SAGE. Portal skupia społeczność badaczy zainteresowanych rozwojem metod badawczych. Wydawnictwo każdego miesiąca udostępnia swoim członkom wybrane artykuły i fragmenty książek poświęconych badaniom. W tym miesiącu można zapoznać się m.in. z książką Netnography Roberta V. Kozinetza, która jest poświęcona etnografii internetu. Poza tym (jak to na portalach społecznościowych zwykle bywa) osoby zarejestrowane mogą wypowiadać się na forum, współtworzyć bloga, zapraszać znajomych, korzystać z udostępnionych źródeł i archiwów Methodspace etc. Jedyny warunek uczestnictwa – to znajomość języka angielskiego.

Ciekawostka: z myślą o młodych badaczach na stronie Methodspace udostępniono serię wywiadów przeprowadzonych przez Patrica Brindle’a z doświadczonymi przedstawicielami świata nauki. Brindle prosił swoich rozmówców o to, aby udzielili porad młodym badaczom, którzy chcą dopiero wyruszyć w teren. Rozmowy zostały zarejestrowane a następnie opublikowane na YouTube. Filmiki są krótkie (5-10 min.) i niezbyt profesjonalne, raczej trudno nauczyć się z nich czegoś nowego – można natomiast popatrzeć na twarze osób, które zna się tylko… z tekstów.

W kontekście antropologii za_stosowanej i etnografii opartej na współpracy polecam obejrzenie wywiadów z antropolożką Sarah Pink i Donną Mertens redaktorką the Mixed Methods Jurnal:

Reklamy

Informacje o Katarzyna Wala

Jestem antropolożką, animatorką kultury, badaczką jakościową i trenerką. Obecnie piszę rozprawę doktorską z zakresu etnografii sensorycznej (UWr.). Od 2009 r. współtworzę projekt Fonosfera - antropologia zmysłów; zajmuję się również badaniami marketingowymi.
Ten wpis został opublikowany w kategorii antropologia stosowana, badania rynku, collaboration, metodologia badań i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s