Wywiad z Jean i Johnen Comaroff

Kilka lat temu Alan Macfarlane przeprowadził serię wywiadów ze znanymi antropologami. Celem Applbauma było uzyskanie opowieści z gruntu biograficznych, które pozwoliłby na zrozumienie twórczości jego rozmówców. Wszystkie wywiady zostały zarejestrowane a następnie umieszczone na YouTubie. W kolejnych postach postaram się przedstawić najciekawsze nagrania.

15.11.2008 r. Applbaum spotkał się z małżeństwem Jean i Johnem Comaroff, oboje są profesorami Antropologii na Uniwersytecie w Chicago. Małżeństwo Comaroff opowiedziało o swojej drodze do antropologii oraz przeprowadzonych w Afryce badaniach (część pierwsza), jak również o swojej wizji antropologii oraz roli, jaką ta może pełnić we współczesnym świecie (część druga). Jestem fanką twórczości J.&J. Comaroff dlatego też w szczególny sposób zachęcam wszystkich do obejrzenia całości.

Reklamy

Informacje o Katarzyna Wala

Jestem antropolożką, animatorką kultury, badaczką jakościową i trenerką. Obecnie piszę rozprawę doktorską z zakresu etnografii sensorycznej (UWr.). Od 2009 r. współtworzę projekt Fonosfera - antropologia zmysłów; zajmuję się również badaniami marketingowymi.
Ten wpis został opublikowany w kategorii antropologia stosowana, antropologiczne kino letnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s