Zakończenie

Od opublikowania pierwszego posta na wordpressie minęły już blisko cztery lata. W tym czasie miałam okazję brać udział w wielu badaniach, projektach, inicjatywach, które w sposób pośredni lub bezpośredni łączyły się tematyką „zastosowanej”. Szczególnie istotna jest dla mnie współpraca z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i praca w roli Latającego Socjologa, ponieważ jest ona wcieleniem wielu ideałów opisywanych na łamach bloga. Niestety, od dłuższego już czasu strona trwała w zawieszeniu, co w dużej mierze wynika z wyczerpania się formuły, która stanowiła jej siłę napędową w minionych latach. Dlatego czas najwyższy, aby oficjalnie zamknąć bloga antropologia za_stosowana. Mimo wielkiego sentymentu, jakim darzę ten projekt, nie żegnam go z żalem. Podejmowana tutaj tematyka zastosowania etnografii w badaniach marketingowych, biznesie, jak również w sferze rozwiązywania problemów społecznych jest bowiem coraz częściej obecna w oficjalnym dyskursie antropologicznym (Baraniak, Brzezińska, Wiśniewski: 2013; Ząbka 2013), zaś idea popularyzowania wiedzy antropologicznej poprzez wykorzystanie medium, jakim jest blogosfera, znalazła wielu rzetelnych i bardzo ciekawych kontynuatorów.

 Dziękuję wszystkim, którzy mniej lub bardziej regularnie obserwowali i wspierali moją działalność na wordpressie. Przy okazji zachęcam do odwiedzenia mającej się pojawić już wkrótce strony uzmysłowienie: ciała, miasta, przyrody.

Reklamy

Informacje o Katarzyna Wala

Jestem antropolożką, animatorką kultury, badaczką jakościową i trenerką. Obecnie piszę rozprawę doktorską z zakresu etnografii sensorycznej (UWr.). Od 2009 r. współtworzę projekt Fonosfera - antropologia zmysłów; zajmuję się również badaniami marketingowymi.
Ten wpis został opublikowany w kategorii antropologia stosowana, antropologia zaangażowana, polska antropologia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s