Idea bloga

Na początku blogi były dwa. Pierwszy z nich poświęcony był antropologii społecznie zaangażowanej, drugi antropologii komercyjnej, oba nawiązywały do powadzonych przeze mnie od 2009 r. zajęć na UWr. Taki podział wydawał się logicznym rozwiązaniem, gdyż trudno było mi pogodzić ze sobą te odmienne wizje antropologicznej praktyki, tym bardziej, że każdej z nich przyświecają inne założenia paradygmatyczne, teoretyczne, metodologiczne etc. i pod wieloma względami są one wobec siebie antagonistyczne. Jednak z czasem okazało się, że prowadzenie kilku blogów jest zajęciem czasochłonnym, dlatego postanowiłam stworzyć jeden „super blog”, w którym staram się przedstawić różnorakie sposoby „zastosowania antropologii”. Czytelnik znajdzie tu zatem odwołania zarówno do antropologii w biznesie, jak również do antropologii zaangażowanej czy akademickiej. Interesują mnie kwestie metodologiczne, stąd wiele postów poświęconych jest metodom i technikom badań jakościowych. Poza tym pragnę popularyzować antropologię (również wśród samych antropologów), dlatego od początku wakacji przedstawiam filmy zrobione przez antropologów i takie, które antropologom są poświęcone. Takie połączenie treści sprawia, iż całość może jawić się „schizofreniczne”, mam jednak nadzieje, że zostanie mi to wybaczone:)

Creative Commons License

Wszystkie teksty na tej stronie (o ile nie zaznaczono inaczej) dostępne są na zasadach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. W przypadku re-publikacji tekstu proszę o podanie źródła: https://stosowana.wordpress.com/

Reklamy

Jedna odpowiedź na „Idea bloga

  1. janusz pisze:

    witam, podoba mi się idea antropologii zaangażowanej. Oczywiście można angażować się w różne rzeczy. Choć najmodniejsze jest działanie w duchu „tolerancjonizmu” to nie jest to jedyny kierunek. Ja osobiście wykorzystuję praktykę antropologiczną/etnograficzną na rzecz ogólnie mówiąc tradycjonalizmu, konserwatyzmu, unitaryzmu i pracy u podstaw (ruch spółdzielczy i ludowy. Myślę, że jest to tak samo uzasadnione jak działanie na rzecz „nowego”.
    pozdrawiam i życzę miłej pracy (i zabawy )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s